Rajalt täiega maas

No tere-tere! Mul ei ole siin midagi hõisata tegelikult. 😀

September algas mul väga hästi. Oli motivatsiooni ja tahtmist ja kõike. Ilmselt sellepärast, et ma nägin kaalul numbrit 87 !!!!! WHAT THE HELL?!?!?! See ikka võttis korraks jalad alt ära, et mis mõttes… mina ja kaalun NII PALJU?! Ma pole kunagi nii palju kaalunud, see ei saa ju mina olla. Ja siis ma olingi nagu OOOO HELL NO! Siin tuleb asjad kontrolli alla saada! Vaatasin veel suure hirmuga oma KMI ja kui seal näitas rasvumise I aste, siis olid asjad selged. Tuleb ennast normiks tõmmata! Ja kiiresti!

Ma imestan, et ma julgesin selle lõigu siia üldse kirja panna, aga noh… mida iganes, see on tõde ja sellele tuleb otsa vaadata. Kogu selle kaalumöllu sees ma olen lõpuks jõudnud arusaamisele, miks mu kaal tõusma hakkas, aga see on juba eraldi postitust väärt. Jah, ilmselgelt ma olen söönud rohkem kui olen kulutada jõudnud ja teinud mitte kõige tervislikumaid valikuid, aga see on seotud teatud muude probleemidega. Eks ma kunagi kirjutan, kui suudan.

Nonii, lähme edasi. Terve septembri ma olingi siis “normaalne”. See tähendab – sõin normaalsetel aegadel normaalseid (tervislikke) sööke ja ei keelanud endale magusat, kui tõesti oligi isu. Tavaliselt nägi see välja siis niimoodi, et sõin päeva jooksul nt ühe (väikese, mitte 100 g 😀) šokolaadi või mille istu parajasti oli ja sellest piisas. Isu rahuldatud, meel hea ja sai eluga edasi minna. 😀

Võtsingi siis selle aja jooksul 3,5 kg alla. Hea saavutus mu meelest. Kaal läks rahulikult alla, mis ongi kõige ideaalsem variant. Ma ei tahagi kiiresti ja korraga suuri kilosid alla saada. See ei ole üldse hea.

AGA

Ma pakun, et ma olen siin ~84-85 kg, 12 okt tehtud pildid

Loomulikult oli siis vaja selle saavutuse puhul natuke lõdvemalt võtta. No ikka, classic mistake. Ja nii ta läks… ja on läinud juba 2 nädalat. Ja no muidugi võtsin kaalu juurde tagasi. 2,4 kg kui täpne olla. Seega peaaegu nullisin kogu oma tehtud töö.

Mida ma siis sellest kõigest õppisin? Ma ei ole veel seal faasis, et saaksin kodus hoida mingeid magusaid asju. See tähendab, et ma ei saa osta endale mingit hunnikut rämpsu kokku ja siis lasta istuda sellel lihtsalt. Mulle sobib pigem nii, et kui tekibki millegi isu, siis ostan selle ühe asja ja söön kohe ära. Kui mingi jama seisab mul kodus, siis see ajab mul kõik plaanid segamini, sest mul pole hetkel iseloomu neid mitte võtmaks. Või siis kraban midagi lihtsalt sellepärast, et kõht on tühi ja neid on lihtne haarata, selle asemel, et natuke vaeva näha ja näiteks üks smuuti valmistada.

Lisaks ma tõmblesin liiga palju. Nii palju, et mu keha oli täiega väsinud, sest ma ei kuulanud seda. Tegin trenni ja käisin kõndimas (ja proovisin isegi joosta, mida ma pole 3 aastat teinud), isegi siis kui keha oli juba väsinud. Kui ma tegingi ühe või kaks puhkepäeva sisse, siis tundsin, et ma ei taastu ära nendega ja keha ikkagi valutab või on imelik. Ja see ei olnud lihasvalu, vaid selline üldine väsimusvalu. Ma ei oskagi seda paremini seletada, võib-olla keegi saab aru mida ma mõtlen. Seega ei ole mõtet mul ennast lõhki rabeleda, see pole jätkusuutlik.

Uni. Uni on megaoluline. Mu keha oli väsinud ja ega mu magamisharjumused ka taastumisele kaasa ei aidanud. Pärast lapse saamist on magamine ikka täiega pea peale pööratud. Õnneks nüüd on juba parem kui alguses, aga ikkagi. Võtsin endale nüüd raamatu “Miks me magame” ja kõik räägivad, et see on üks elumuutev raamat. We’ll see. Igatahes, ma tahan oma unerutiini ka parandada. Ehk kirjutan sellest mõnes järgmises postituses lähemalt.

Oeh, seda postitust oli päris raske kirja panna, sest kellele meeldiks oma nõmedusi jagada. 😀 Aga selle jaoks see blogi on, et ennast accountable (vastutavana?) hoida ja äkki on keegi minusugune veel kuskil, kes tunneb samamoodi ja siis ta teab, et ta ei ole üldsegi mitte üksi! Btw, mulle võib alati kirjutada ja muljetada, näiteks Instas @evelinhaavamae 💙

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s