Kuidas me peaaegu oleks oma kodu ostnud

… aga ei ostnud.

Me elame praegu 2-toalises üürikas ja oleme juba tükk aega mõelnud, et ega varsti jääb siin täitsa kitsaks ja Mathiasel võiks ju oma tuba olla. Niisiis oleme vaikselt Põlva olematul kinnisvaraturul ringi vaadanud ja silmi lahti hoidnud. Ühtegi korterit me vaatamas polnud käinud, kuniks…

Markus saatis mulle Põlva Kodaniku grupi postituse, kus oli kirjas, et müüakse 4-toalist korterit. Ma siis kirjutasin müüjale ja küsisin hinda ning pilte. Hind oli ok ja korter ise tundus ka ok. Leppisimegi kokku, et juba järgmisel õhtul läheme korterit vaatama.

Korteri üldmulje oli hea ja ma usun, et nad saavad selle ka müüdud, sest hind on ikka väga normaalne ja vastavuses korteri seisukorraga. Ehk siis ei olnud midagi ülehinnatud, nagu tavaliselt kipub olema asjadega. Igatahes – korter vaadatud ja pidime otsustama, kas tahame seda või mitte. Alguses me ütlesime samal õhtul ära, et tahame (viga! meie poolt). Me oleks pidanud ikkagi endale rohkem mõtlemisaega võtma, mitte kiirustama. Üldse, kogu see protsess käis nii kiiresti – ühel õhtul uurin korteri kohta, teisel juba ütlen, et tahame seda. Oleks pidanud ikka rahulikumalt võtma. Õppetund iseendale jällegi. 🙂

Niisiis, ütlesime, et me tahame korteri ära osta, aga tegelikult jäi mõlemale täiega kripeldama see ja me ei olnud kindlad oma otsuses. Me reaalselt 2 päeva ei rääkinudki muust kui ainult sellest ja muudkui kaalusime ja arutlesime ühest ja teisest küljest oma otsust. Ja lõpuks me siiski leidsime, et ei taha seda korterit ja loobusime sellest. Aga miks?

  1. Me oleksime korteri ostnud valedel põhjustel. Ehk siis me tahtsime oma kodu nii väga – see oli esimene korter, mis päriselt ka olekski võinud meie omaks saada, kui me ainult tahame – kuidas me siis ei võta seda, kui see on niiii käega katsutav juba?
  2. Hind tundus nii ülemõistuse mõistlik, et no mis mõttes, kuidas me siis ei võta ometi seda korterit?!
  3. Ma isiklikult teen paljusid asju lihtsalt kõhutunde järgi ja selle korteriga ei olnud mul sellist tugevat tunnet, et VOT SEDA MA TAHAN! Isegi siis, kui käisime oma praeguse üürikaga tutvumas, oli suurem tahtmine sellesse kolida, kui seda kõnealust korterit osta. Nii et SEE ÕIGE tunne on nii oluline ikka.
  4. Meil ei ole tegelikult vaja 4-toalist korterit. 3-toalisest täiesti piisab. Milleks siis maksta ühe lisatoa omamise pärast maja renoveerimiskulusid ja kütte eest rohkem? Sellest oleks niikuinii saanud mingi kolatuba ja enamuse ajast oleks niisama tühjana seisnud.
  5. Selle korteri omamine ei oleks läinud meie tulevikuplaanidega kokku. Nt, kui me tahaks ise mujale kolida ja seda korterit kunagi välja üürida, siis Põlvas 4-toalisse korterisse üürnike leidmine oleks üsna keeruline. Eriti veel sinna linna otsa.
  6. Ja kui juba asukoha juurde jõudsime, siis me tegelikult tahaksime rohkem elada siin pool Põlvat, kus me praegugi elame. Me mõlemad oleme küll suurema osa elust just seal teisel pool elanud, kuhu ka seda korterit müüdi, aga miski mu sees lihtsalt ei kutsu sinna tagasi nii väga. 😀 Vaatamata sellele, et tegelikult mulle meeldis seal elada nooremana, tundub mulle siiski siinpool mugavam elada.
  7. Mõlemad teadsime, et sellest ei saa meie “igavesti kodu”. Et kui me seda korterit hiljem üürima ka ei hakkaks ja tahaks ära müüa… Milleks siis maksta kõik need aastad tühja maja renoveerimiskulusid, mis on vist ka Põlva ühed kõrgeimad? Tundus ikka täiesti pointless oma raha niimoodi tuulde visata.
  8. Ja viimaseks… sellel korteril oli siiski liiga palju asju, mis mind väga häirisid, aga ma ei hakka neid detailselt kirjeldama.

Tundub, et mul said põhiasjad öeldud ja tagantjärele me oleme niiiiii rahul oma otsusega sellest korterist loobuda! Ja kuigi meie seda korterit ei tahtnud, siis ma usun, et keegi teine on selle sama korteri saamise üle kindlasti väga rõõmus.

Kogu loo moraal: tuleb usaldada oma sisetunnet ja mitte kiirustada nii suurte otsuste langetamisel.

One thought on “Kuidas me peaaegu oleks oma kodu ostnud

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s