Mathiase viies elukuu

25. augustil sai Mathias 5-kuuseks! Aeg läheb ikka nii kiiresti kuidagi, varsti on ta ju juba poole aastane! Seekord ma üritasin kõik temaga seonduvad sündmused telefoni kirja panna, et hiljem oleks hea postituseks kokku kirjutada. Nii, aga hakkan siis algusest pihta.

Nagu eelmises postituses mainisin, siis Mathias keeras esimest korda ennast üle vasaku külje seljalt kõhule 28. juulil ja siiamaani ta keerabki ainult üle selle külje. Kui ma panen midagi talle ette, näiteks padjad, et ta prooviks ka üle teise külje keerata, siis ta hakkab lihtsalt jorisema ja punnib nii kaua üle oma lemmiku külje pöörata, kuni lõpuks suure ässerdamisega tal see ka õnnestub. Üsna pea pärast keeramise selgeks saamist, hakkas ta ka oma matil ja voodis ringi liikuma. Nüüdseks võib ta ikka korralikult ringi parkuurida ja on üsna tavaline, et hommikuti, kui ma üritan veel natuke und saada, pusserdab ta ennast oma voodis niimoodi, et pea asemel on jalad ja jalgade asemel pea. Täna hommikul tegin näiteks silmad lahti selle peale, et ta oli jõudnud juba mu telefoni häkkima, mis oli täiesti tema voodi jalutsis. Õigesti roomata ta ei oska veel ja ümber oma telje ka päris ei liigu, aga viimasega on natuke arengut märgata. Ta tahab väga otsesuunas edasi minna küll ja selleks ta ajab oma pepu hästi püsti ja siis kuidagimoodi lükkab edasi ennast. Veel on ta hakanud harjutama neljapunkti toetuses olekut, aga selle jaoks on tal tegelikult veel vara ja seda pean proovima tal takistada teha. Ma tegelikult üldse ei tahaks, et ta roomamise vahele jätaks ja kohe käputama läheks. Aga no näis mis saab. Ma ei mäleta, kas eelmises postituses ütlesin või mitte, aga Mathiasel on nüüd 2 väikest ja väga teravat hambakest ka suus! Mõned korrad on ta mind nibust näksanud ka ja no ei ole hea tunne. 😀

See kuu oli meil päris palju tegemisi ja käimisi. Mina otsustasin, et aitab kodus passimisest ja lapsega saab käia ja teha asju küll. Reaalsus ongi see, et Mathias on siiamaani megatubli poiss olnud, kui me kuskil käinud oleme. Varem ma alati muretsesin, et ei tea kuidas ta magamiste ja söömistega saab jne, aga see oli kõik asjata. Oma vaimse tervise huvides peab kodust välja saama ja suuri inimesi ka nägema. 😀

29. juulil käisime Mooste-vanaema ehk Mathiase vana-vana-vanaema sünnipäeval. Seal oli väga palju rahvast ja alguses pistis Mathias muidugi kisama, sest ta võeti mu juurest liiga järsku ära. Ma vist juba olen kirjutanud, et Mathiasel on võõras kohas vaja natuke aega kohanemiseks ja selleks eelistab ta olla kas minu või Markuse süles. Kui ta on kohanenud, siis ta on lõbus poiss ja naeratab kõigile rõõmsalt.

30. juuli käisime arsti juures, kuhu perearst saatis ta sellepärast, et ta väristas jalgu rahuolekus (süües või magades). Arst ütles, et Mathias on üldiselt terve poiss, aga soovitas jälgida seda väristamise asja. Nüüd ei olegi seda tegelikult tükil ajal enam olnud. Kuna Mathiasel on natuke lihastoonus tõusnud (õnneks minimaalselt), sai ta füsioteraapia- ja basseiniajad. Füsioteraapias käime 7x ja basseinis ka 7x. Praeguseks oleme mõlemas käinud 2 korda ja Mathiasele on täitsa meeldinud. Talle meeldib võimlemas isegi rohkem kui basseinis ja võimlemas on ta neil kahel korral väga kenasti kaasa teinud ning mitte mingit jorinat pole olnud. Muudkui naeratab tädile ja viimasel korral tuli isegi natuke juttu. Basseinis ja ühtlasi ka täitsa ujumas käis ta esimest korda 7. augustil. Õnneks mingit jonni ei olnud ja ta pigem vaatas lihtsalt, et kuhu ta küll toodi. Väga aktiivne ta esimesel korral vees ei olnud, aga natuke siiski siputas. Pigem oli tal rohkem tegemist oma ümbruse uurimisega. Kõhuli olles tahtis nägu kogu aeg vette minna. Teisel korral oli ta juba palju tublim ja liigutas rohkem ja nägu ei sulpsanud ka nii palju vette enam.

6. augustil oli minu õel ja Mathiase tädil Gretel juubel. Tädi Grete sai 10-aastaseks! Kahjuks Mathiasele see pidu polnud üldse meelt mööda ja muudkui jonnis. Saime Markusega söödud nii, et üks sõi, teine hoidis last ja vastupidi. Üldse oli ta meil terve aja vaheldumisi süles. Mathiasele Grete väga meeldib ja tema peale ta pole kunagi jonnima hakanud. Seekord Mathias aga Gretega mängida ei saanud, sest Gretel oli terve hunnik sõbrannasid külas. Ju Mathiasele see suurte inimeste seltskond ei istunud hästi. 😀

10-11. augustil külastas Mathias oma esimest spordiüritust, milleks oli Tõukerataste Eurocup Põlvas. 12. augustil oli Põlva valla kodukohvikute päev ja meie käisime üle tee naabrite juures ehk Kolme Muti Kohvikus. Megatore oli ja rahvast oli palju. Sõime (mina ja Markus siis) head-paremat ja vaatasime Kadri esinemist. 🙂 13-14. august käisime esimest korda kolmekesi spaas. Seekord siis kodule üsna lähedal Kubija spaas. Mathiasele täiega meeldis ja meile ka muidugi. Käisime Mathiasega kõik saunad läbi ja ta ei teinud piuksugi, isegi mitte aurusaunas. Ega ma temaga kaua nendes ei istunud muidugi, mõned minutid max. Me olime pigem basseinides. Kõige parem oli olla mullivannides, sest nendes oli vesi parajalt sügav, nii et mul oli teda mugav käes hoida. Lastebasseinis oli temaga natuke ebamugav selles osas, aga ei midagi hullu. Mathias nautis basseinides hullamist ikka täiel rinnal. Põhimõtteliselt terve aja siputas kõvasti jalgu-käsi ja muudkui naeratas. 🙂 Õhtul jätsime Mathiase hotellituppa tuttu, tegime telefonidega beebimonitori ja nautisime kahekesi olemist. Käisime üle miljoni aasta kahekesi söömas ning pärast jalutasime hotelli lähedal ringi ja istusime natuke järve ääres. Spaast tuleku päeval käisime perearsti juures, kus Mathiasel oli järjekordne tehnokontroll. Seekord siis 4,5-kuu kontroll. Saime uued ilunumbrid: 8220 g (+700 g) ja 67,5 cm (+2,5 cm).

17. augustil käisime Tartus teiste beebidega tutvumas. Meil oli oma väikese beebigrupiga YliCoolis kokkusaamine ja nii-nii-nii tore oli! Kahjuks kõik grupist kohale ei saanud tulla, aga väga lahe oli kohalolnute nimed-näod kokku viia ja inimestega, kellega olen põhimõtteliselt raseduse algusest saadik netis suhelnud, päriselus rääkida. Hästi huvitav oli kõiki lapsi ka koos vaadata ja näha kui erinevad nad tegelikult on! Mis siis, et kõik ühevanused põhimõtteliselt, aga ikkagi nii erinevad.

sport
Footbike Eurocup 2018 – esimene spordiüritus
spaa
Esimene spaakülastus (Kubija spaas)
võimlemas
2. kord võimlemas

2 kommentaari “Mathiase viies elukuu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s