37. rasedusnädal

Kaalutõus raseduse algusest: +14,7 kg. Ei toitunud üldse tervislikult ja kaalu osas üllatunud ei ole. Alles eile käis mingi klõks ära ja läks magusaisu üle ehk siis eilsest saadik olen normaalselt toitunud, aga no näis kaua ma tubli olen. Eks natuke hirmutab mõte, et ei taha last ka suureks süüa ju!

Lapse suurus: Pregnancy+ äpi järgi on poja nüüd arbuusi suurune, kaalub 2800-4000 g ja on 48-52 cm pikk. Tunduvad suured arvud, aga siinkohal tuleb arvestada, et need mõõdud on seal äpis antud vahemikku 37-40 rasedusnädalat.

Sümptomid: Unetus, milles süüdistan täiskuud. Vasaku puusa valu on suhteliselt märkamatuks jäänud. Voolus on ikka suurenenud. Nüüd on kaks päeva mingi vastik peavalu ka olnud, mida olen värske õhu ja Vietnami salviga üritanud leevendada. Aa ja siis ninaverejooksud või tilkumised. 😀 Enne rasedust jooksis mul ka päris tihti ninast verd, aga nüüd peab ikka eriti ettevaatlik nuuskamisega olema. Sellega seoses tuleb meelde, et juba pikemat aega on nina nagu kinni ka, aga eks see sellest limaskestade paksenemisest tuleb. Mingi imelik terav valu käib ka vahepeal põiest (?) läbi. Mulle tundub, et poja läheb põie vastu ja sellest see valu tekibki, aga päris täpselt ei saa aru. Igatahes on see üsna ebameeldiv. Täna öösel olid esimest korda päevadelaadsed valud ka alakõhus. See oli päris veider tunne, sest olin päevade valu täiesti ära unustanud, aga ei imesta kui juba mitmendat sajandit rase olla. 😀 😀

Isud: Praegu tahan täiega juba Markuse tehtud frikadellisuppi süüa ja kuna järgmiseks söögiks on plaanitud tatar frikadellikastmega, siis isutab selle järgi ka nüüd. Siit jääb mulje nagu isutaks frikadellide järgi, aga tegelikult ei isuta. Lihtsalt need söögid üldiselt on nii head ja frikadellid juhtuvad olema üheks osaks neist. 😀

Tunnen end: Noooo, ikka suure ja paksuna! Sattusin vanu pilte vaatama ja raseduse ajal seda küll teha ei soovita. 😀 Kuidas on võimalik, et ma üldse kunagi olin nii peenike nagu nonde piltide peal?!

Tahaksin: Saada kokku ämmaemandaga, kelle plaanime võtta sünnitusele. See juhtub ilmselt homme. Ja siis tahaksin veel teisipäeva ka, et jälle ämmaka vastuvõtule minna.

Nädala parim hetk: Olin tubli ja tegin kõik korteri korda. EV100 oli ka tore tähistada. Lihtsalt üks #funfact: Esimest korda elus vaatasin terve presidendi vastuvõtu kätlemistseremoonia algusest lõpuni ära. 

Nädala halvim hetk: Kas ta just halvim hetk oli, aga natuke pettumuse valmistas TÜKi perekooli “Tugiisik sünnitusel” loengus käimine. Ootasin sellest midagi enamat. Kõike, mida räägiti, ma juba teadsin ja tegelikult läksimegi sinna loengusse rohkem Markuse pärast, aga ka tema arvates ei räägitud seal midagi erilist. Suurem osa loengust oli ilmselgelt loogiline ja ei vajanud seletamist (nt kes on tugiisik) ja uusi teadmisi sai vähe. See oli muidugi passiivne loeng, äkki aktiivne loeng oleks huvitavam olnud.

37+0
37+0

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s