33-36. rasedusnädal

Heiheihei, päris palju aega on mööda läinud viimasest rasedusnädala postitusest. Ma ei ole üldse blogi ära unustanud, aga vahepeal olnu viis lihtsalt nende postituste tegemise tuju ära. Ma tegelikult ei taha praegu ka veel rääkida, mis see täpsemalt oli, aga millalgi ilmselt teen teemakohase postituse ka. Aga ei pea muretsema – ei ole maailma lõpp kätte jõudnud, lihtsalt on üks minu jaoks hetkel ebakindel teema ja ootan kuni tunnen ennast hästi, et sellest rääkida.

Niisiis, asun asja juurde ja jutustan natuke viimasest kolmest nädalast.

Kaalutõus raseduse algusest: +13,8 kg ehk appi! 😀 Mõtlesin alati, et ma olen see rase, kes ei võta liiga palju juurde, aga praeguse rütmi juures tundub küll, et 20 kg polegi nii kaugel enam. Tegelikult lasin toitumise täiega käest ära ka vahepeal ja no kui kogu aeg šokolaadist ja muust magusast toituda siis ei saagi kaal midagi head näidata. Nüüd olengi konkreetselt keelanud endale osta mingit jama kokku, sest muudmoodi ei saa. Nagu alkohoolik – kas kõik või mitte midagi. 😀 Ja kui on magusaisu (mis on mul kogu aeg), siis proovin leida tervislikumaid lahendusi. Ega need midagi erilist pole ja parema meelega sööks poejama, aga no kuidagi peab ellu jääma siin magusakriisis. 😀 😀

Lapse suurus: Kõigile (loe: beebigruppide emmedele) öeldakse lapse ligikaudne suurus ämmaka visiitidel, aga mul ei ole veel ühelgi korral öeldud. Seega need arvud tulevad nüüd ikkagi Pregnancy+ äpi järgi: poja peaks olema meloni suurune, kaaluma 1900-2600 g ja olema 43-47 cm pikk.

Sümptomid: Alustame ikka puusavalu jutuga. Ei ole see kuhugi kadunud, aga on vist väiksemaks jäänud või siis ma lihtsalt ei pööra sellele tähelepanu eriti ja olen harjunud. Ausalt öeldes on mul hetkel sellest üsna ükskõik ka. Sai selle puusa tõttu sisearsti vastuvõtul käidud ja ega temagi miskit teha ei saanud. Olin sellega juba arvestanud ja ei olnud üldse pettunud, et nüüd mingit abi ei saanud. Lisaks puusavalule on mitmeid nädalaid olnud üheks sümptomiks kindlasti suurenenud voolus, aga mul pole meelde tulnud see välja tuua. Ilma pesukaitsmeta hakkama ei saa… või no saaks, aga see oleks nii ebamugav. Rohkem sümptomeid pähe ei tule, aga see võib ka sellest olla, et mul on ikka veel mega pregnancy brain! 😀 Selle võibki kolmanda sümptomina kirja panna.

Isud: Kõik magus peaaegu! Esimese asjana tulevad pähe Kinderi piimašokolaadid, Kinder Bueno, Toffifee, Twix, u name it… 😀 Nagu nuhtlus ma ütlen! Muidugi on poes need asjad kõik ilusti allahinnatud ka, aga õnneks ma käin üksi suht vähe poes ja Markus hoiab ka mul silma peal, et ma nõmedusi ei ostaks kokku. 😀 Peab endale meelde tuletama, et söön selleks, et elada, mitte vastupidi. Raseduse ajal on mul kuidagi eriti keeruline olnud normaalselt toituda. Varem (enne rasedust) võisin mitmeid nädalaid tuimalt magusaletist mööda kõndida, aga praegusel ajal on küll selline tunne, et kui kohe magusat ei saa, siis suren maha ära. 😀 😀

Tunnen end: Kaalu ja toitumise teemal jätkates – tunnen ennast suure, paksu ja kohmakana. Ma ei mõista, kuidas inimesed viitsivad olla paksud. See on ju nii raske. Ma pole kunagi mingi piits olnud, aga no nii raske nagu ma praegu olen, on ikka väga koormav olla. Lisaks sellele tunnen ennast kuidagi kärsituna ka.

Tahaksin: Eelmisest punktist tulenevalt… olen kärsitu, sest tahaksin juba minna ämmaka vastuvõtule, aga see on alles kahe nädala pärast. Tahaksin minna “Tugiisik sünnitusel” loengusse, aga ka seda tuleb natuke oodata.

Nädala parim ja halvim hetk on seotud sellega, miks vahepeal oli nende postituste tegemises paus, seega ma ei taha neid välja tuua praegu. Ühe väga toreda hea hetke tahaks aga välja tuua ja selleks oli pildistamas käimine. Ma arvan, et teen sellest eraldi postituse ja ei hakka praegu siin heietama sel teemal. 😀

IMG_1551
34+5

One thought on “33-36. rasedusnädal

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s