Kuidas Simbal läheb?

Novembris kirjutasin Simba kastreerimisest ja sellest, et tal leiti peitmunand, mida tookord kätte ei saadud. Tema opist paranemine ei läinud aga üldse mitte hästi. Ma ei julgenudki temast enne üldse midagi kirjutada, kui see peitmunand ka ära opitud saab.

Igatahes, esimene kord (sellest saab lugeda siit!) käis ta Põlva Väikeloomakliinikus ja ta sai sealt vesti selga. Kahjuks see vest oli täiesti kasutu. Simba haav läks lahti ja see oli ikka väga, väga rõve. Mulle tundus, et asi on kahtlane, sest tal ei läinud päevade jooksul paremaks, vaid pigem ta magas järjest rohkem, hoidis omaette, ei olnud söögist huvitatud. Kuna tal oli see vest seljas, siis ei saanud me haava normaalselt kontrollida. Me ei tahtnud/julgenud vesti seljast ka kakkuda. Nii palju kui me nägime sealt vesti alt, siis esialgu tundus haav korras olevat. Mida päev edasi, seda rohkem tundus, et haavast ajab mingit kollakat vedelikku välja. Lisaks ma tundsin, et see haav nagu haiseks kuidagi imelikult (mitte väga tugevalt, aga siiski tekitas kahtlusi). Ta käis opil teisipäeval ja laupäeva õhtuks ajas haav ikka tugevalt kollakat vedelikku välja (lausa nii, et pidin sideme talle panema haava peale) ja no haises ka ikka korralikult. Mul oli kassist no niiiii kahju ja nutsin terve laupäeva peaaegu. Tegelikult nutsin iga päeva ta pärast, aga laupäev oli kõige hullem. Kui alguses olime äraootaval seisukohal, et no ootame-vaatame.. äkki nii peabki tema paranemine käima, siis laupäeval sai selgeks, et enam pole midagi oodata ja asi ei ole ikka üldse õige. Kuna Põlva Väikeloomakliinik oli selleks ajaks juba kinni laupäeval, siis helistasime EMÜ Väikeloomakliinikusse, kust saab ööpäevaringselt abi. Sealt paluti kassi kraadida – kui tal on palavik, tuleb kohe tulla ja kui ei ole, siis pidime järgmisel päeval minema näitama teda. Me mõtlesime, et sellest kraadimisest tuleb košmaar, sest kraadida tuli pepu kaudu, aga päriselt ei teinud Simba teist nägugi, sest ta oli nii loid lihtsalt. 😦 Õnneks tal palavikku polnud. Niisiis läksime järgmisel päeval Tartusse.

Arst ütles, et haava seisukord on ikka väga halb ja haava korda tegemiseks läks ta uuesti opile. Pärast seda oppi sai ta endale krae. See arst oli ka rohkem krae kui vesti usku ja no me ei saaks enam rohkem temaga nõustuda. Vähemalt meie kassi puhul vest ei olnud otstarbekas, sest ta pääses haava lakkuma, mille tõttu tal ilmselt haav lahti tuligi. Lisaks ei saa vestiga haaval nii hästi silma peal hoida. Nüüd läks Simba paranemine palju lõbusamalt. Iga päevaga muutus ta märgatavalt elavamaks ja oli rohkem meie kassi moodi jälle. Kohe pärast oppi oli ta rohkem ärkvel kui pärast Põlvas käidud oppi, mil ta ainult magas. Põlvas anti talle kaheks päevaks valuvaigistit, aga Tartust anti valuvaigistid nädalaks ajaks, mis tundub mõistlikum… miks peaks loom niisama piinlema?

Simba haav paranes ilusti kahe nädalaga ära ja siis jäi veel see peitmunandi eemaldamine. Selle opi planeerisime jaanuari ja nüüdseks on see möödas ja Simbal haav ka paranenud. Me olime päris mures selle opi pärast, sest Põlva arsti jutust jäi mulje, et seda munandit on väga keeruline kätte saada. Õnneks läks kõik hästi ja peitmunand saadi kätte. 🙂 Simba taastus kenasti ja oli väga vapper kass taaskord. Ei pea vist mainima, et meie kassikese loomaarstil käigud hakkavad ka edaspidi olema EMÜ Väikeloomakliinikusse. Ma ei ütle, et Põlvas oleksid halvad arstid, aga võib-olla neil ei olnud selle probleemi lahendamiseks vajalikke vahendeid või nii palju kogemusi. Põlva on ju ikkagi väike koht ja no EMÜ-s õpetatakse inimesi loomaarstideks… seega, kus saaks olla veel paremad vahendid ja teadmised, kui mitte seal? Olen muidu varem Põlva Väikeloomakliinikuga väga rahule jäänud, aga sellise probleemi puhul soovitan pöörduda kuhugi mujale või väga täpselt Põlvas arstilt uurida tema võimaluste kohta. Lihtsalt selle jaoks, et loom ei peaks kannatama ilma asjata nagu meie Simba pidi.

IMG_1446
Simba oma kraega ja natuke on kõhuhaava ka näha. Ta oli päris vahva selle kraega ja kutsusime teda koonusepoisiks või kosmonaudiks. 😀

4 kommentaari “Kuidas Simbal läheb?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s