32. rasedusnädal

Kaalutõus raseduse algusest: +10,7 kg. Võtsin nädalaga juurde 200 g ja sellise kaalutõusuga olen rahul muidugi. Söömine oli kenasti kontrolli all, aga magusat täiesti ära ei keelanud. Mõni šokolaad sai ikka söödud. 😀

Lapse suurus: Pregnancy+ äpp näitab sama mis eelmisel nädalal ehk poja on talikõrvitsa suurune, kaalub 1150-1700 g ja on 38-42 cm.

Sümptomid: Vasaku puusa valu pole kuhugi kadunud, aga päevasel ajal oleks valu nagu natuke tagasi tõmmanud (ehk on olnud abi vaagnapõhjalihaste harjutustest, mis ma oma treeningkavasse lisasin?). Öösiti on ikkagi valus pöörata ja voodist püsti tulla, et muidugi vetsu minna. Seega üks sümptomitest kindlasti öine vetsus käimine ka. Kui ma suudaks veejoomise 3h enne voodisse minekut ära lõpetada, siis võib-olla õnnestuks öisest vetsuskäimisest pääseda, aga ma ei suuda 3 tundi lihtsalt kuivada. 😀 Veel sümptomitest… säärtesse tahavad krambid tekkida, aga siiamaani olen venitamisega suutnud ära hoida need. Õnneks seda krambi tekkimist siiamaani väga tihti ette ei tule. Ja üks imelik sümptom veel, millest ma olen varem ehk kirjutanud, aga kuna mul on ikka tõsine pregnancy brain, siis ei mäleta. Igatahes selleks on paremal pool roiete/roidekaare all ebamugavustunne/valu, millest tahaks nüüd järgmisel ämmakavisiidil ka rääkida, sest see ikka väga häirivaks muutunud ja esineb ikka igapäevaselt. Leevendab asendimuutus – püsti minek/olek või lamamine.

Isud: Apelsinid – no nii head ju!!! 😀

Tunnen end: Väsinuna, sest tegin sel nädalal iga päev trenni, kuna mida muud ikka teha kogu selle vaba ajaga?! 😀 Keha on väsinud ja nüüd võtangi mõned trennivabad päevad. Natuke haigena tunnen ka ennast ikkagi… selline tunne, et kohekohe jääb kurk hästi valusaks ja tuleb nohu.

Tahaksin: Raamatute tudeerimisega ühele poole saada. Peaksingi nüüd trenni tegemise asemel vahelduseks raamatuid lugema ja kehal laskma lihtsalt puhata. Tahaksin, et kummut koos mähkimisalusega juba kohale jõuaks ja saaksin pojakese riided jm asjad ilusti ära paigutada.

Nädala parim hetk: Iga päev on tore olnud, sest olen tubli olnud ja kõik asjad kontrolli all olnud (loe: trennid tehtud, kodu korras, enda eest ja enda asjade eest hoolt kandnud). See oli ka hea, et saime keldri endale! Sealt tuleb kõik sodi ära viia või ära visata, aga vähemalt on meil nüüd kelder, mida meil pole varem kunagi olnud.

Nädala halvim hetk: Hmm… võib-olla see, kui Simbal tuli krae, mida ta peale oppi peab kandma, lahti ja tal see kuidagi halvasti suhu kinni jäi. See oli natuke ehmatav.

32+0
32+0

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s