30. rasedusnädal

Kui keegi nüüd mõtleb, et “Mis asja? Eelmine nädal kirjutasid ju 28. rasedusnädalalast ja nüüd järsku juba 30. rasedusnädalast?!”, siis jah… sa ei eksi. 😀 Muutsin pealkirjad ära, sest siis on see asi natuke loogilisem. Praegu on mul 30+2, seega täis jooksmas 31. nädal ja teile hakkan kirjutama nüüd 30. nädalast, kuna see on see, mis reaalselt selja taha on jäänud.

Kaalutõus raseduse algusest: +11 kg. No JUBE! Nädalaga juurde 2,3 kg, mis tundub väga kahtlane, sest ma olen üsna normaalselt toitunud võrreldes sellega, mis varasemalt toimus (ja siis ma ei võtnud nii palju korraga juurde). Pigem ma kahtlustan, et asi on kaaludes. Nimelt, selle nädala kaalumise tegin arsti juures, aga eelmised kaalumised olen kodus teinud. Võta siis nüüd kinni, mis see õigem on. Kahjuks ei kaalunud ennast kodus üle ka oma kaalumise päeval. Vaatame, mis see kaal järgmine nädal näitab…

Lapse suurus: Beebs on nüüd talikõrvitsa suurune, kaalub 1150-1700 g ja on 38-42 cm. Polegi tema suuruse peale väga palju mõelnud, aga nüüd neid numbreid kirja pannes tekib küll imestus, et ta on niiiiiii suur ju juba!!! 🙂

Sümptomid: Oee… siit tuleb üks vinguviiul. Kui esimesed kaks trimestrit olid lust ja lillepidu minu jaoks, siis kolmanda trimestriga on tulnud üks väga ebameeldiv häda. Ma vist kirjutasin sellest natuke eelmisel nädalal ka – vasaku puusa valu. Selle nädalaga on see ikka kõvasti süvenenud ja paljude asjade tegemine on nii raskeks muutunud. Kui ma varem olin kilpkonn, siis nüüd olen 2x kilpkonn ehk siis liigun megaaaaaa aeglaselt + teen igasuguseid veidraid liigutusi. 😀 Kõik liigutused on valusad ja mõnikord valutab puus rahuolekus ka. Kõige hullem on öösiti. Ma saan olla kas ühe või teise külje peal ja külje vahetamine on täielik põrgu – niiiiiiiiiiii valus on lihtsalt. Ma arvan, et mul läheb ühelt küljelt teisele keeramisega kuskil 30 sekundit vähemalt. Ilmselt ei ole vaja mainida, milline mu ööuni välja näeb. 🙂 Igatahes, rääkisin sellest valust arstile ka ja ta saatis mind sisearsti vastuvõtule, mis on alles 6. veebruaril. Seega tuleb veel kaua kannatada.

Isud: Šokolaad ja koogid. Poes käimine oli tõeline võitlus iseendaga, aga hakkama sain ja pärast oli hea tunne, et mingit jama ei ostnud.

Tunnen end: Natuke kurvana, sest kujutasin ette, et kui algab vabadus (sünnituspuhkus), siis saan olla hästi tubli ja aktiivne rase, aga nüüd olen nagu mingi sant ja see jube puusavalu teeb nukraks. Tahaks teada, mis mu puusaga toimub (ofc olen juba dr. Google poole pöördunud ka, aga tahaks siiski päris arsti arvamust saada 😀 ). Tahaks ju ikka liikuda ja toimetada. Midagi pean ma välja mõtlema ja tegema, sest ma ei suuda küll ilma trennita olla ja lihtsalt vedelemine kuni sünnituseni ei tundu üldse ahvatlev.

Tahaksin: Teha trenni ja hakata lugema kõiki neid rasedusega ja beebindusega seotud raamatuid, mis raamatukogust laenutasin. Viimasega hakkangi ilmselt homme juba pihta.

Nädala parim hetk: Arsti ja ämmaka vastuvõtt – ei saanudki seekord kaalu pärast pahandada, kõht vastas ilusti mõõtudele ja nägin natuke beebsi ka. Sattusin Women’secretisse, kus olid parajasti allahindlused ja ostsin endale ühed korralikud imetamisrinnahoidjad. Aa.. ja see ka, et sain biomeetria ja biostatistika eksami A, mis oli väga üllatav!

Nädala halvim hetk: No mis see muu ikka kui PUUSAVALU – see ongi üks halb hetk kogu aeg.

30+0
30+0

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s