Kassi kastreerimine

Eile käis meie Simba kastreerimisel, mis ei läinudki nii hästi, kui me oleks oodanud. Aga alustame algusest.

Kastreerimiseks valmistumine algas üleeile õhtul sellega, et Simba sai oma päeva viimase toidukorra varem kui tavaliselt. Nii nagu inimeste puhulgi, tuli tal enne lõikust söömata olla. Ta sai viimase söögi kell 22 ja arstiaeg oli kell 10 järgmisel hommikul. Me mõtlesime, et hommikul on ta kindlasti suur kräunapunn, kuna kõht on nii tühi, aga tegelikult ei olnudki hullu. Ta isegi möllas ringi ja mängis – ju siis nälg nii suur ikka ei olnud. 😀 Kuna vee joomine oli lubatud, siis puhas vesi oli talle kogu aeg kättesaadav.

Viisime Simba kella 10ks arsti juurde ja öeldi, et umbes kahe tunni pärast võime talle järgi tulla. Õnneks on Põlva Väikeloomakliinikus kõik töötajad nii toredad ja usaldusväärsed, et jätad oma loomakese kerge südamega nende hoolde. Aga loomulikult valutas süda selle lõikuse pärast, kuigi nagu ma lugesin, siis kastreerimine pidavat üks tavapärasemaid lõikusi olema loomakliinikutes. Minul oli juba muidugi lõikuse-eelsel õhtul Simbast nii kahju, sest ta on ju nii pisike ja opid on nõmedad (aga enamasti ikka vajalikud 😀 ), kuid üritasin kurvad mõtted kõik peast välja ajada, sest ma usun, et kass tajub sinu emotsioone. Tahtsin, et ta tunneks, et pole midagi hullu ja kartma ei pea.

Jätsime Simba siis arsti hoolde, kes mulle mõne aja pärast helistas ja teatas, et Simbal on üks munand kõhuõõnes ja küsis, mis ta edasi võib teha – kas jääb munand kõhuõõnesse või ta võtab selle välja. Ütlesin, et tehku nii nagu Simbale kõige parem on ja leppisime kokku, et ta võtab munandi kõhuõõnest välja.

Simbale järgi minnes selgus aga, et lõikus ei olnud nii edukas nagu ootasime. Kindlasti ei taha ma mitte midagi halba arsti kohta öelda, sest ta tõesti väga püüdis seda munandit sealt kõhust kätte saada, aga see on Simbal kuidagi nii kehvasti muude asjadega ühendatud, et oleks olnud ohtlik see sealt lihtsalt julmalt välja võtta. Ma päris täpselt ei mäleta, mis arst ütles, aga munand oli seal mingitmoodi kusejuhaga vist seotud vms. Arst seletas küll meile põhjalikult, kus ja kuidas see munand seal on, aga mul on totaalne pregnancy brain ja lihtsalt ei mäleta. Kuna ta munandit kätte ei saanud, siis proovis ta stimuleerida Simbal mingeid struktuure (jälle ei mäleta mida täpsemalt 😀 ), et see munand laskuks kõhuõõnest munandikotti.

Seega nüüd on siis nii, et üks munand on Simbal lõigatud ja teine on kõhuõõnes. Kui läheb hästi, siis langeb see munand millalgi munandikotti, aga kui ei lange, siis ma ei teagi, mis saab. Kui kellegi kassil on ka midagi sellist olnud, siis võib mulle kirjutada. Kuulaks huviga teie lugu. 🙂 Igatahes meile jäi ülesandeks jälgida Simba käitumist, kuna tema keha toodab ikkagi testosterooni, mis paneb kassid halvasti käituma suguküpsuse saavutades. Kui ta hakkab käituma meile vastuvõetamatult, peame uuesti arsti juurde pöörduma.

Räägin natuke taastumisest ka. Pärast lõikust oli Simba nii kaua arsti järelvalve all, kuni ta enam-vähem ärkvel oli. Kodus oli ta ikkagi väga uimane ja magas peaaegu terve õhtu. Me teda üksinda jätta ei julgenud ja olime kogu aeg tema juures, see tähendab Markus oli, sest mina pidin tööl olema, aga õnneks tema sai kodust ka tööasju ajada. Mingi hetk saatis Markus mulle pildi, kuidas Simba oli oma liivakasti magama jäänud. 😀

23634361_1677515425632606_321947346_o
Tudub

2-3 päeva pärast lõikust võib talle ainult pehmet toitu (konservi) anda, sest kujutage ise ette, kui ebameeldiv võib olla kakada, kui teile on tehtud kõhuõõne lõikus… Ei ole ilmselt just kõige meeldivam tegevus. Lõikuspäeva õhtul tuigerdas ta väheke ringi, käis vahepeal söögikausi juures ja sõi väga vähehaaval. Täna on ta juba tavapärase isuga. Peame talle süstlaga kahel hommikul valuvaigistit ka suhu panema. Täna hommikul läks see üllatavalt hästi. Valuvaigisti pidavat olema kassidele meeldiva maitsega.

Ta sai endale vahva vesti ka selga, et ta oma haava lakkuda ei saaks, aga muidugi ta ise pole sellest vestist eriti vaimustuses. Alguses kukkus ta ennast lakkudes kogu aeg ümber ja kippus maru palju tagurpidi liikuma (ilmselt lootuses, et kõnnib sellest vestist välja 😀 ), aga nüüd on ta vist enam-vähem harjunud. Vesti peab ta kandma 10 päeva.

simbalõikus
Kaisutame sünnipäevalapsega diivanil. Simba sai täna 6-kuuseks!

Igatahes, aitäh armsale ja hoolivale arstitädile! Võite saata meile häid mõtteid, et Simba ilusti taastuks ja et me selle teise munandi talt ka ilma suuremate komplikatsioonideta kätte saaksime! 🙂

One thought on “Kassi kastreerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s