Simba

Täna tahan kirjutada ühest armsast väikesest elukast, kes on meiega elanud juba üle kolme kuu. Tema nimi on Simba.

IMG_0371

 

Oleme Markusega mõlemad suured kassisõbrad (mina ilmselt rohkem :D) ja alati on olnud juttu kassi või koera võtmisest. Sellel suvel jäi väga palju kassipoegade pakkumisi Facebookis silma ja oleksime ühte isegi vaatama läinud, aga kahjuks jäime temast ilma. Mul ei andnud hing rahu ja olin päris pettunud, et teda ei saanud endale. Hakkasin siis netist otsima kassipoegade kuulutusi. Teadsin, et tahan ilusat punast pikakarvalist kiisut ja teisi üldse ei vaadanudki. Lõpuks leidsin ühe armsa punase pallikese ja näitasin teda ka Markusele. Teadsin kohe, et tallegi kiisu väga meeldib, kuna punast värvi kassid on tema ühed lemmikud. Niisiis, see kiisu pidi meie juurde tulema!

IMG_0261
Üks piltidest, mille põhjal kiisu välja sai valitud

Kiisut pidime aga üsna kaua ootama. Võtsin tema kasvatajaga ühendust juuni lõpus ja alles kuu aja pärast saime ta koju tuua. Kassike pidi lihtsalt natuke veel kasvama ja õppima. Meie kass on pärit kassikasvandusest Bauermann (link). Kasvanduse omanik on väga-väga tore ja hoolitseb oma kiisude eest superhästi. 🙂 Tema kassipojad on väga tublid ja on koju tulekuks kõik vajalikud oskused omandanud. Kasvandus ise asub Tallinnas ja meie kiisu rändas koos oma õega (kes läks ühte Tartu perre) Tartusse. 31. juuli oli see päev, kui ta Tartusse jõudis ja kui me ta sealt ka koju tõime.

Alguses oli ta väga arglik ja istus ainult diivani all. Ta ei tahtnud üldse üksi olla ja ööd olid päris kohutavad. Esimesed ööd magasin temaga diivanil. Tegelikult on ta siiamaani üsna memmekas ja tahab alati seal olla, kus oleme meie. Nüüd õnneks magab ta öösiti ka oma puuris või põrandal, aga varem magas ta ainult pea juures. Kuna ta mitte ainult ei maganud, vaid ka nurrus ja tammus juustes küüntega, siis oli ikka päris võimatu magada ja olime mõlemad magamatuse pärast stressis. Mõtlesime, et see ei lõppegi kunagi ära. Asi läks natuke paremaks, kui panime oma padja kõrvale talle padja. Nii kui ta tuli pähe tammuma, tõstsin ta padja peale ja lõpuks ta sai aru. Nüüdseks seda tammumist enam nii palju ei ole olnud ja mõni öö ei ole üldse. Ühesõnaga praegu saame täitsa ilusti magada. Vahepeal tuleb hommikuti ainult korraks üleval käia talle süüa panemas, aga ei ole hullu. Võrreldes algusega on olukord palju, palju parem. Liivakastis käis ta kohe koju tulemise õhtust ilusti ja sellega pole probleeme siiamaani olnud.

Räägin natuke nimepanekust ka. Meil ei olnud üldse mõtteid, mis nimega ta võiks olla. Alguses panime talle nimeks Märt, sest see tundus selline vahva nimi ja kassi puhul mitte nii tavaline. See nimi ei läinud talle aga üldse peale ja oli üsna ebamugav kutsuda ka – no ei kõlanud kuidagi. Siis tuli meile pähe lõvikuningas Simba ja kuna ta on ka natuke lõvi moodi, siis tundus see ilus nimi talle olevat. Kõlab hästi ja sellele ta reageeris ka kiiremini. Niisiis sai kiisu nimeks Simba ja nüüd viiekuusena tundub, et ta saab aru ka, et tema ongi Simba. 😀

Kuna Simba on tegelikult täitsa paberitega tõukass, siis oleks paslik rääkida ka rahast. Ma ei ajanud üldse tõukassi taga, aga juhtus nii, et see ideaalne kassipoeg oli just tõukass. Simba on scottish straight tõugu ja tema eest pidime välja käima 350 €. Ei olnud suur raha sellise armsa nunnupalli eest välja käia. 🙂 Ilmselgelt oleme oma ostuga väga rahul.

IMG_0349
Võib ka nii lebotada

Simba on sündinud 15. mail 2017. Iseloomult on Simba väga sõbralik ja leplik. Muidugi on ta suur mänguhull ja iga kribina-krabina peale jookseb kohale või peab jahti. Püüab ilusti kärbseid ja muid putukaid. 😀 Ta on ka üks suur nunnutaja. Kui pole terve päev kodus olnud, siis tuleb ronib sülle ja tahab paisid/sügamist. Sama ka hommikuti. Näiteks täna hommikul ronis ta Markusele kaissu ja hakkas kõvasti nurru lööma. Selline armas kaisupall on ta. Tal on üks naljakas komme ka, mida ta enamasti teeb Markusele. Nimelt istub ta hommikul voodis pea juurde ja hakkab käpaga vaikselt vastu nina koputama. Koputab ta nii kaua kuni silmad lahti teed ja märku annad, et täitsa elus veel oled ikka. 😀 Loomulikult teeb ta ka pahandust – nt ajab pesuresti ümber, kraabib seda mida ei tohiks, joob vett sealt kust ei tohiks, tassib nõudepesulappi ja svammi mööda elamist laiali, aga ei ole hullu. 😀 Selline see meie kassike siis ongi. Igav temaga ei hakka! 🙂

IMG_0960
Aitab ristsõna lahendada 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s